About Antofaya Overland and Treking Paragliding Trip Galleries Contact
Paragliding in The Atacama Desert, Mystic Dunes, Palo Buque, Iquique, Chile
 
Nad Pustynią Atacama

Paralotniowa wyprawa do Iquique, Chile
23 -30 październik 2019: wyprawa I
30 październik - 6 listopad 2019: wyprawa II

Status wyprawy: potwierdzony

 
 

Witamy w paralotniowym raju! Tu, na najsuchszej pustyni na świecie, twoje latanie nigdy nie zostanie zniweczone przez deszcz lub niepogodę. Portowe miasto Iquique na północy Chile, oferuje najbardziej stabilne warunki do latania na świecie mając przeciętnie zaledwie do siedmiu nielotnych dni w roku. Różnorodność startowisk do lotów lokalnych i XC zadowoli pilotów o każdym poziomie zaawansowania. Bez względu na Twoje umiejętności, najprawdopodobniej pobijesz swoje rekordy osobiste w odległość i/lub czasie w powietrzu.

NOAA czyli Amerykańska Służba Oceaniczna i Meteorologiczna przewiduje, ze rok 2017 bedzie rokiem El Niño. Jest to zjawisko meteorologiczne występujące co kilka lat przynoszące nad pustynie Atakama wilgotniejsze niż zwykle powietrze. Deszcz ciągle nie pada w sercu Atakamy w północnym Chile, ale warunki pogodowe do uprawiania paralotniarstwa staja się jeszcze lepsze niż w przeciętnym roku: termiki są szersze, cumulusy znaczą strefy noszeń, i osiągalne są dłuższe przeloty. Zapowiada się wiec wspaniały sezon nad pustynią Atakama. W ubieglym roku udalo mi sie ustanowic rekord przelotu z San Marcos: 205km. W tym roku zapowiada sie wiec jeszcze dalej.

 
 
Paralotniowy album fotograficzny z Iquique (wyprawa 2014).

Przeczytaj doskonałą relacje Neda i Chucka z jednej z naszych wypraw.
Zobacz zdjęcia z naszych poprzednich wypraw.

 
   
  Latanie w Iquique  
Sunset paragliding at Quebrada Tiliviche, Pisagua, Chile Paragliding above San Marcos, Iquique, Chile
Thermaling up before crossing Rio Seco, Iquique, Chile Paraglider take-off at mountain dunes of Camanchaca Dunes, Iquique, Atacama Desert, Chile Dry riverbeds of the plateau below Cerro Toro, Tiliviche, Chile
 

Już dziesiąty rok z rzędu (rocznica!) organizujemy tą wspaniałą przygodę paralotniarską. Uczestnicy z poprzednich lat przelecieli wiele godzin w powietrzu i dla wielu z nich byly to najlepsze loty życia. W pamiętnym roku 2013 każdy z uczestników pobił swój rekord przelotu! Wracamy do Iquique w tym roku po więcej - więcej latania, większe kilometrów XC, bardziej odległe miejsca na pustyni, więcej słońca i więcej plaż Pacyfiku. Oferujemy najwyższej klasy logistykę niezbędną na pustyni, zachwycające startowiska, dogłębną wiedzę lokalną i luksusowe zakwaterowania przy plaży.

 
 
Antofaya Expeditions i specjalista od pustynnego cross country Jarek Wieczorek z Iquique zapraszają pilotów na wszystkich poziomach zaawansowania na wycieczkę paralotniarską do Iquique, jednego z najwspanialszych paralotniarskich miejsc w Ameryce Południowej. Latamy w miejscach na pustyni o jakich inni nawet nie słyszeli. Znamy pustynię jak nikt inny. Dołączając do nas, stajesz się częścią wielkiej przygody.
 
   
   
Paragliding trips to Iquique, Chile since 2007
  Co sprawia, że Iquique jest paralotniarską mekką? To unikalne połączenie pogody i geografii. Stabilna bryza od Pacyfiku chłodzona przez zimny prąd oceaniczny wieje w stronę nadbrzeżnych gór wbijajac się pod gorące nagrzane słońcem pustynne powietrze. Tak tworzy sie stacjonarny zimny front. Z jego podstawy wybijają sie w góre niskonczone ilości kominów termicznych. Góry nadbrzeżne rozciągają się na tysiące kilometrów przez niemal całe chilijskie wybrzeże Pacyfiku, osiągając swój najbardziej spektakularny kształt w północnej części kraju. Dalej w głąb lądu, ogromne Andy i wulkany tworzą efekt cienia deszczowego, który jest odpowiedzialny za istnienie Pustyni Atacama, najsuchszej pustyni na Ziemi. Bezkresny piaszczysty i skalisty pas gór nadbrzeżnych wraz z nieustannym nasłonecznieniem oraz stabilna bryza tworzą idealny generatora termiki podczas gdy bliskość oceanu uspokaja skądinąd bardzo ostre pustynne warunki do latania. Nie ma tu drzew ani innych roślin, co oznacza, że można lądować niemal wszędzie poza miastem. Dodatkowo długie na mile plaże Iquique zapewniają wiele możliwości bezpiecznego lądowania. Na Atacama nigdy nie pada zaś sezon na latanie w Iquique nigdy się nie kończy. Najlepszy okres na długie loty cross country jest w czasie wiosny na półkuli południowej, czyli od października do grudnia.  
   
   
  Miejsca do latania  
Getting ready for a flight at the rim of Quebrada Tiliviche, 3,500 ft deep canyon, Pisagua, Chile Kiting up a paraglider to the take-off at inland mountain dunes - Barefoot Dunes, Iquique, Atacama Desert, Chile
Paragliding at Vulture Ridge, Pisagua, Atacama Desert, Chile Paragliding at Junin Cliffs, Pisagua, Iquique, Chile Cross country record site called Level 2 at the highest sea cliffs in the world of 6,000ft (1830m), The Atacama Desert, Iquique, Chile
 

Dzięki dużemu wyborowi miejsc do latania w Iquique każdego dnia wybieramy jedną lokalizację w zależności od umiejętności pilotów, ich życzeń oraz pogody. Może to być długie wymagające XC z Chipana lub odprężające wieczorne warunki przy zachodzie słońca w Tiliviche. Jesteśmy jedynym organizatorem, który zabiera uczestników w niezwykłe miejsca do pustynnego XC takie jak Level 2 lub miejsca na północ od Iquique w tym Tiliviche, Junín i Caleta Colorada. Wszystkie z nich zostały odkryte i oblatane przez nas.

 
 
Palo Buque
Światowej sławy pustynne miejsce do latania, gdzie powietrze jest tak lotne, że startuje się zaledwie przy pomocy kitingu po kilku krokach z lądowiska. Tło stanowi masywne wysokie na 900 metrów piaszczyste zbocze, które oferuje niekończący się paralotniarski plac zabaw w przepięknym otoczeniu piachu i skał. Palo Buque jest doskonałym miejscem do szlifowania kitingu. Możesz lądować na zboczu, muskać piasek, czy też zrobić touch-and-go na wydmach, i do tego oglądać idealny zachód słońca każdego dnia. Latanie nad Palo Buque jest tak wyjątkowe, że każdego roku światowi mistrzowie acro przybywają do północnego Chile latać w tym miejscu.

Level 2
To całkiem nowe startowisko XC, które odkryliśmy i otwarliśmy w październiku 2011 roku. Jest ulokowane na najwyższym klifie morskim na świecie, który opada pionowo w dół z wysokości 1800 metrów! Startuje się wysoko ponad chmurami i stałą inwersja nad Atacamą. W czasie pionierskiego lotu z tego miejsca przeleciałem prawie 200 kilometrów. Startując tutaj należy się przygotować na daleki lot XC. Jesteśmy jedynymi, którzy znają to stanowisko i zabierają swoich pilotów do tego niezwykłego pustynnego miejsca.
 
   
   
  Tiliviche Canyon
Piękny kanion, którego strome ściany osiągają wysokość 900 metrów i otwierają się na idealną plażę nad Pacyfikiem. To najbardziej malownicze miejsce do latania w północnym Chile. Częste idealne i łagodne warunki o zachodzie słońca sprawiają, że jest to wspaniałe miejsce na kamping na plaży i wieczornego grilla po locie.

Junin
Wysokie klify w pobliżu opuszczonego portu Junin zapewniają wspaniałe warunki do nadbrzeżnego latania. Bardziej doświadczeni piloci mogą również spróbować lotu w głąb lądu kierując się w stronę płaskowyżu Questa Arenal, ścigając się z czerwonogłowymi sępami, które w tym rejonie są bardzo liczne i wskazują pustynne bezchmurne kominy termiczne.

Alto Hospicio
W miejscowości Alto Hospicio znajdującej się na wysokim klifie pasma nadbrzeżnego za Iquique, znajduje się stanowisko, do którego łatwo się dostać drogą asfaltową. Olbrzymie wydmy Cerro Dragon, znajdujące się poniżej zapewniają duży wybór bezpiecznych miejsc do lądowania. Jednakże znacznie lepiej jest skierować się wzdłuż pasma, uzyskać wysokość i przelecieć ponad centrum miasta, by wylądować na jednej z plaż. To startowiska daje też możliwość latania przelotowego na północ na skraj miasta, gdzie pasmo nadbrzeżne styka się z oceanem lub na południe w stronę lotniska i Palo Buque.

Startowiska eksperymentalne
Nowe statowisko Caleta Colorada, zlokalizowane około 30 kilometrów po bezdrożach na północ od Iquique zapewnia prawdziwą pustynną przygodę—żadnych dróg ani ludzi, jedynie czerwonogłowe sępy i piloci startujący z gigantycznych klifów nadmorskich o wysokości 700 metrów nad bezludnymi pustynnymi plażami. Inne eksperymentalne miejsca na przygodę paralotniarska to na przykład Camanchaca lub Barefoot Dunes dające dostęp do pasm górskich pokrytych wydmami z głębi lądu.
 
   
   
  Startowiska przelotowe  
Paragliding at Tiliviche Canyon, Pisagua, Atacama Desert, Chile Climbing up with a paraglider to the take-off at inland mountain dunes - Camanchaca Dunes, Iquique, Atacama Desert, Chile Sunset paragliding at Palo Buque - 3000ft sand dunes, Iquique, Chile
Paragliding at Tiliviche canyon, Pisagua, Chile Paragliding at Tiliviche Canyon, Pisagua, Atacama Desert, Chile
 

San Marcos XC
Nowe perfekcyjne miejsce XC. Odkryte i opracowane przez Jarka Wieczorka z Antofaya Expeditions w 2010 roku, stało się od razu wielkim hitem paralotniarskim do tego stopnia, że międzynarodowe zawody Iquique Open 2010, 2011 i 2012 odbywały się w tym miejscu. Dojazd na start prowadzi sercem pustyni. Startowisko samo w sobie jest obszerne i wysokie z widokiem na odległą opustoszałą plażę. Bliskość kanionu Rio Seco umożliwia latanie nad tym miejscem wcześnie unikając późnopopołudniowych silnych wiatrów. Dalej to już tylko 90 kilometrów pięknego lotu nad pustynia przez piaszczysty cypel Pabellon de Pica i wydmy Punta Patache.

Playa Chipana XC
Kolejne startowisko cross country z zapierającym dech w piersiach widokiem na pustynię. Teren położony jest się około 130 km na południe od Iquique. Startowisko to olbrzymia wydma z białego piachu, na którą można się dostać jedynie wspinając się na szczyt. Lot ze startowiska w kierunku Iquique prowadzi przez koryta wyschniętych rzek, idealnie wyprofilowane piaszczyste zbocza i kamieniste cyple sięgające do morza. Jeśli wykręcisz się wystarczająco wysoko powyżej szczytów pasma gór zostaniesz nagrodzony widokiem na bezkresną pustynię Atacama.

Cactus XC
Startowisko przelotowe odkryte przez nas kilka lat temu. Oferuje spektakularne widoki na pustynne wybrzeże. Miejsce to powoli zyskuje popularność wśród odwiedzających pilotów, którzy przekonują się do jego potencjału. Znajduje się na wysokim klifie i daje możliwość wcześniejszego startu do przelotu w porównaniu ze znajdującą się niżej wydmą Chipana.

Patillos XC
Popularne startowisko przelotowe usytuowane około 50km na południe od Iquique. Z tego startowiska, można latać w kierunku Iquique wzdłuż pasma nadbrzeżnego, a następnie przelecieć tuż przy lotnisku.

 
   
   
  Paralotniarska wyprawa do Iquique  
Patillos XC launch during yearly FAI paragliding competition, Iquique, Chile Paragliding over the city of Iquique, Chile Landing at Playa Brava beach, Iquique, Chile
Cavancha beach landing zone, Iquique, Chile Cavancha beach paraglider landing zone, Iquique, Chile
  Podczas wyprawy, piloci o każdym poziomie zaawansowania będą mogli wyszlifować swoje umiejętności począwszy od trenowania kitingu i startu z wydm Palo Buque, doskonalenia techniki lotu w kominach termicznych, zabaw z lądowaniami na zboczach po taktykę wielogodzinnych długich przelotów. Miejsca do latania w Iquique są idealne dla początkujących pilotów by ćwiczyć umiejętności, podczas gdy w tym samym czasie bardziej zaawansowani piloci maja okazję zebrać wiele kilometrów latając przelotowo. Nie są rzadkością pięciogodzinne lub dłuższe loty XC wzdłuż pasma nadbrzeżnego. Większość odwiedzających nas pilotów bije swoje rekordy – bez względu na staż.

Typowy dzień latania rozpocznie się rano od oceny pogody i odprawy. Jeśli zdecydujemy się zostać w tym dniu w najbliższej okolicy Iquique to wyruszamy do Alto Hospicio. Przed lotem zawsze odwiedzamy lądowiska i omawiamy bezpieczne podejścia do lądowania, technikę startu oraz możliwe trasy lotów. Nigdy nie będziecie sami na startowisku. Jeden z naszych przewodników zawsze startuje ostatni. Naszym priorytetem jest to aby każdy z uczestników był jak najlepiej poinformowany. Po pierwszym locie dnia po lądowaniu na plaży jemy posiłek z owoców morza a następnie po południu udajemy się na Palo Buque na kolejne loty o zachodzie słońca na wydmach. Jeśli zdecydujemy rano udać się dalej od Iquique: na północ w kierunku Junín i Tiliviche lub południe w kierunku startowisk przelotowych, spędzimy cały dzień latając w bardziej odległych miejscach i wrócimy do miasta na czas kolacji. Ten harmonogram da Ci możliwość latania po pięć lub więcej godzin dziennie każdego dnia. Jeśli nie jesteś przyzwyczajony do takiej ilości czasu w powietrzu, powinieneś dać sobie dużo czasu na odpoczynek w nocy. Pamiętaj, że w Iquique można latać aż będzie się miało dość. W czasie wyprawy latamy każdego dnia przez cały dzień!

Pierwszego dnia wyprawy po przylocie do Iquique każdy uczestnik otrzyma pakiet informacyjny z opisem miejsc do latania i informacjami praktycznymi. Podczas wyprawy, informacje dla początkujących pilotów będą się koncentrować na kitingu przy silnym wietrze, startowaniu, toplandingu i lądowaniu na zboczach. Średnio zaawansowani piloci będą trenowali swoje umiejętności w lataniu termicznym korzystając z nigdy nie brakujących kominów termicznych w Iquique oraz będziemy prowadzić ich na swoje pierwsze przeloty. Zaawansowani piloci będą mieli zapewnioną pomoc podczas długich lotów XC.
 
   
   
  Zakwaterowanie  
Beach-front accommodation for Fly Atacama paragliding adventure tour 2014, Iquique, Chile Beach-front accommodation for Fly Atacama paragliding adventure tour 2014, Iquique, Chile
Beach-front accommodation for Fly Atacama paragliding adventure tour 2014, Iquique, Chile Beach-front accommodation for Fly Atacama paragliding adventure tour 2014, Iquique, Chile Beach-front accommodation for Fly Atacama paragliding adventure tour 2014, Iquique, Chile
  Dla naszych uczestników wybraliśmy świeżo oddany w 2015 roku czterogwiazdkowy hotel Terrado Cavancha (zdjęcia powyżej) usytuowany przy plaży Cavancha. Piloci zamieszkają w dużych pokojach z panoramicznymi oknami z widokiem na ocean. Pokoje wyposażone są w bezpłatny, bezprzewodowy dostęp do Internetu. W hotelu znajduje znakomita restauracja na najwyższym pietrze oraz bar plus siłownia i basen. Codziennie rano serwowane jest obfite śniadanie w formie szwedzkiego stołu z lokalnymi specjałami. Ale, co najważniejsze, główne lądowisko na plaży jest niedaleko budynku, w odległości 300 metrów od hotelu. Po wylądowaniu można iść do swojego pokoju na tradycyjną chilijską sjestę pomiędzy porannymi i popołudniowymi lotami.  
   
   
  Organizatorzy, ceny i daty  
Paragliding near area called Cementary #2, Iquique, Chile Tiliviche canyon and cloud covered flats of Cuesta el Arenal, Pisagua, Chile Huge dune of Cerro Dragon, Iquique, Chile
Coming in to land at Cavancha beach, Iquique, Chile Paragliding Mystic Dunes, Iquique, Atacama Desert, Chile
 

Antofaya Expeditions
Antofaya Expeditions posiada wieloletnie doświadczenie w organizowaniu ekspedycji i wypraw paralotniowych. Staramy się być najlepszymi w branży. Wybrało nas BBC - Top Gear jako specjalistów od pustyni Atacama. Austriacki magazyn paralotniarski Thermik rekomenduje nas jako specjalistów od wypraw paralotniarskich w Iquique. Gościliśmy pilotów z USA, Wielkiej Brytanii, Kanady, Australii, Szwajcarii, Brazylii, Francji, Belgii, Holandii, Polski, Austrii, Peru, Wysp Dziewiczych i Argentyny. Nasi wielojęzyczni przewodnicy wiedza jak sprawić aby paralotniowe wakacje były całkowicie bezstresowe dbając o wszystkie praktyczne strony od momentu gdy odbierzemy Cię na lotnisku w Iquique do chwili gdy Cię tam odwieziemy ostatniego dnia wyprawy. Oferujemy pobyt w nowoczesnym i komfortowym hotelu, podróż na startowisko i zwózki z przelotów naszymi dużymi terenówkami 4x4 przystosowanymi do pustynnych warunków.

Jarek Wieczorek
Jarek Wieczorek będzie naszym głównym przewodnikiem paralotniarskim w czasie tej wyprawy. Z jego doświadczeniem jako pustynnego przewodnika, organizatora podróży i mieszkańca Iquique można liczyć na jakość przygody. Co roku pracuje z powracającymi klientami z całego świata. Jest trenerem XC, odkrywcą miejsc do latania, i szanowanym szefem ekspedycji. Uwielbia dzielić się swoją wiedzą i doświadczeniem z innymi pilotami. Przez wiele lat eksploracji pustyni nabył niedoścignioną lokalną wiedzę na której możesz polegać. Kontakt: Jarek Wieczorek

Terminy
Pierwszy (osiem dni): 23 - 30 październik 2019: wyprawa I
Drugi (osiem dni): 30 październik - 6 listopad 2019: wyprawa II
Dowolny termin i program dla grup pięciu lub więcej pilotów.

Przylot do Iquique, Chile na lotnisko (IQQ) w dniu 23 lub 30 października
Wylot z Iquique, Chile z lotniska (IQQ) w dniu 30 października lub 6 listopada

Ceny
Aby zapewnić najlepszą możliwą obsługę ograniczamy liczbę uczestników. Dlatego istotne jest, aby zarezerwować uczestnictwo w wyprawie wcześnie. Ponadto istnieje znaczna zniżka dla tych, którzy zarezerwują swoje miejsca wcześnie.

• Ośmiodniowa wyprawa:
Płatnośc przed 1 lipca: $1.940 (wariant 2 uczestników na pokój $1.630)
Płatnośc po 1 lipca: $2.140 (wariant 2 uczestników na pokój $1.830)
Last minute po 6 października: $2.240 (wariant 2 uczestników na pokój $1.930)
Dla grup pięciu lub więcej pilotów możliwość wyboru innego zakwaterowania, dlugosci pobytu oraz programu. Ceny w dolarach amerykanskich.

Odnośnie płatności proszę się skontaktować z Jarkiem Wieczorkiem jarek@antofaya.com lub tel. +48 795 946 886

Bonus
Dzień pomiędzy Pierwszą a Drugą wyprawą (30 pazdziernika) jest dniem podroży dla uczestników przyjeżdżających na jeden turnus. Dla uczestników decydujących się na obydwa terminy (23 pazdziernika - 6 listopada) będzie to dzień lotny.

Cena wyprawy zawiera
• Wielką przygodę, dużo zabawy i Twój dziennik lotów pełen nowych wpisów
• Stałą pomoc polskojęzycznego przewodnika paralotniowego
• Zakwaterowanie w hotelowych apartamentach przy plaży Playa Brava
• Transfery z/do lotniska Iquique (kod lotniska IQQ)
• Nieograniczony transport do/z startowisk i lądowisk na pustyni wysokiej klasy terenówką 4x4
• Odbiór z lądowisk i zwózka z przelotów
• Szczegółowe dane o miejscach do latania (opisy miejscówek oraz lokalne porady)
• Rozbudowane codzienne briefingi i informacje o pogodzie
• Papierkowa robota i rejestracja przelotów u chilijskich władz lotniczych
• Informacje o technikach pilotarzu
• Przewodnictwo zarówno w trakcie przelotów jak i zajęć na ziemi
• Transport na fakultatywne wieczorne posiłki grupowe
• T-shirt wyprawowy
• Słynne pustynne grillowanie na wydmach - Antofaya BBQ

Jeśli masz szczególne potrzeby dotyczące przyjazdu i pobytu, prosimy o kontakt. Postaramy się pomóc.

Bilety lotnicze
Bilety lotnicze nie są wliczone w cenę wyjazdu. Chętnie jednak pomożemy, jeśli potrzebujesz pomocy, w rezerwacji biletu lotniczego.

 
   
   
  Informacje o Chile  
Chilean signature diner: Ceviche (lime marinated fresh fish) and Pisco Sour (drink), Iquique, Chile Paragliding right above the town's center, Iquique, Chile Paragliding above desert plateau of Altos de Chipana, Iquique, Atacama Desert, Chile
Happy pilots at Tiliviche Canyon, Pisagua, Iquique, Atacama Desert, Chile 1200 flying site, take-off at 3,800 ft. above ground level, Antofagasta, Chile
 

Chile jest najbardziej stabilnym gospodarczo państwem w Ameryce Południowej dzięki kwitnącemu przemysłowi wydobywczemu miedzi. Turyści odkrywają, że Chile jest komfortowym i przystępnym krajem do podróży z dobrą komunikacją miejską, sympatycznymi i pomocnymi służbami policyjnymi i wszechstronnymi usługami turystycznymi. Wszystkie nowoczesne udogodnienia, których oczekujesz po małym mieście możesz znaleźć w Iquique, w tym w pełni zaopatrzone supermarkety spożywcze, dwa centra handlowe (w tym centrum handlowe w strefie wolnocłowej), kino, autobusy i taksówki, pralnie, kawiarnie i restauracje. Iquique i okoliczne nadmorskie miejscowości oferują świeże legendarne chilijskie ryby i owoce morza w bardzo przystępnych cenach. Mieszkańcy Iquique są przyzwyczajeni do oglądania paralotniarzy w mieście, zaś kierowcy autobusów lub taksówek chętnie pomogą pomieścić paralotnię gdy pojawi się potrzeba podwiezienia gdziekolwiek w obrębie miasta. Miasto ma ciekawą historię jako były port o znaczeniu międzynarodowym dla saletry używanej w rolnictwie na całym świecie.

Inne atrakcje w okolicach Iquique
Wycieczki do parków narodowych w wysokich Andach i wulkanicznego płaskowyżu Altiplano
• Surfowanie i Bodyboarding
• Nurkowanie
• Szkoła języka hiszpańskiego
• Opuszczone miasto Humberstone
• Skateboarding i BMX w dużym, całkiem nowym skateparku
• Offroadowe wycieczki pustynne quadami i motocyklami terenowymi
• Gorące źródła w oazach Mamiña i Pica
• Oazy i kaniony pustynne

Możliwość rozszerzenia wyprawy o wyjazd na andyjski płaskowyż wulkaniczny na 4.500m - Altiplano

W 2015 r., oprócz wyprawy paralotniarskiej, oferujemy możliwość pięciodniowej przygody na Altiplano, regionie na północny wschód od Iquique. To dla osób posiadających czas i ochotę, aby zobaczyć trochę więcej bogactwa naturalnego i kulturowego północnego Chile po zakończeniu dwóch paralotniowych tygodni. Ten andyjski region ukrywa bardzo wysokie wulkany, słone jeziora wypełnione flamingami, gorące źródła i małe tradycyjne wioski indiańskie z pięknymi zabytkowymi glinianymi kościołami. Zobacz opis podróży oraz zdjęcia tutaj. To ekspedycja lądowa, której celem jest zwiedzanie i fotografowanie z odrobiną trekkingu. Możesz zostawić swoje skrzydło. Należy pamiętać, że choć mamy odpowiednią ilość czasu na aklimatyzację, każdy, kto wcześniej miał problemy z chorobą wysokościową powinien dać nam o tym znać przed rozpoczęciem tej podróży. W jej trakcie osiągniemy wysokość ponad 4500 metrów i będziemy ją utrzymywać przez parę dni. Żadne inne wymagania fizyczne nie są niezbędne. Dostosowujemy poziom aktywności do możliwości i pragnień uczestników.

 
   
   
  Kontakt  
Sunset paragliding at Quebrada Tiliviche, Pisagua, Chile Dunes of Alto Palo Buque, Iquique, Chile Turkey Vulture (El Jote) commonly spotted at Iquique paragliding zones, Chile
Paragliding ridge soaring Junin cliffs, Pisagua, Chile Dunes of Alto Palo Buque at sunset, Iquique, Chile
  • Jarek Wieczorek
Polska: +48 795 946 886
Chile: +56 9-8269-6562
website: www.antofaya.com
email: jarek@antofaya.com

 
   
   
Where do you want to go?
Contact our guide to set up a custom itinerary in Chile or Argentina